Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Dlaczego przycinamy rośliny latem? Co daje takie przycięcie sadzonki?
Aktualnie na naszej szkółce trwają prace pielęgnacyjne polegające na przycinaniu roślin. W związku z tym, mogą Państwo zauważyć, że wysokość niektórych roślin może różnić się od tych, które są podane na naszej stronie internetowej. Chcielibyśmy podkreślić, że jest to sytuacja tymczasowa i ma na celu zapewnienie zdrowia i piękna roślinom. Przycinanie jest ważnym procesem, który pomaga w utrzymaniu ich w dobrej kondycji i zachowaniu optymalnego wyglądu. Jeśli jesteście zainteresowani dowiedzeniem się więcej na temat powodów przycinania roślin w tym okresie, zapraszamy Was do obejrzenia specjalnie przygotowanego filmu.
Czytaj więcej
Jak wyglądają sadzonki wiosną i jesienią? Na co zwrócić uwagę?
Kupując rośliny wiosną, bądź jesienią często zastanawiacie się w jakim stanie ta roślina jest, jaka przyjedzie do Was? Nie jesteście pewni, czy ona jest żywa, czy ta roślina jest zdrowa. Na tym filmiku nauczymy Was, na co należy zwrócić uwagę i jak poznać, że nasza sadzonka jest zdrowa i przyszłościowa, czy będzie rosnąć posadzona w naszym ogrodzie. Pokażemy Wam, jak to rozpoznać.
 
Czytaj więcej
Jak i kiedy przycinamy borówki amerykańskie?
Kiedy należy przycinać borówkę amerykańską, jak przyciąć, które gałęzie wycinamy? A może zastanawiasz się po co przycina się borówkę wysoką. Co daje takie przycięcie? Na te wszystkie pytania odpowiemy Ci w tym krótkim filmie.
Czytaj więcej
Poznaj Sadowniczy.pl
Poznaj, czym się zajmujemy i jak wygląda nasza szkółka. Przedstawiamy Wam naszą załogę. W tym filmie poznacie także różnorodność miejsc, placów i magazynów w Sadowniczym.
Czytaj więcej
Stratyfikacja nasion wybranych gatunków.
Stratyfikacja nasion polega na zmieszaniu nasion z wilgotnym podłożem i utrzymywaniu ciepła i/lub zimna przez określony czas przed siewem. Zalecamy mieszanie nasion z wilgotnym (nie mokrym) piaskiem, stosując 4 części lub więcej piasku na jedną część nasion; mieszankę należy umieścić w plastikowej torebce, którą można szczelnie zamknąć i ponownie otworzyć. Dobrze oznacz torbę! Ciepła stratyfikacja oznacza utrzymywanie mieszanki nasion i piasku w temperaturze zbliżonej do pokojowej, 15-21°C; zimno oznacza utrzymywanie mieszanki w temperaturze około (5°C) – domowa lodówka jest idealna do przechowywania małych ilości nasion. Podczas zimnej stratyfikacji w okresie zimowym, mieszanki nasion/piasku można umieścić na zewnątrz w pojemniku odpornym na gryzonie/ptaki (np. plastikowym koszu na śmieci). Zawsze, gdy stratyfikujesz nasiona, sprawdzaj co tydzień lub dwa, aby zobaczyć, czy zaczyna się kiełkowanie. Kiedy to nastąpi, zobaczysz, że z nasion zaczynają wyłaniać się białe korzenie, a jeśli tak się stanie, nasiona należy natychmiast wysiać. Jeśli nie jest to możliwe, trzymaj mieszankę w temperaturze nieco powyżej zera, aż będziesz mógł siać.
Czytaj więcej
Sklep ogrodniczy Sadowniczy.pl - Jak pakujemy?
Ten film ma już kilka lat i dużą część prac udoskonaliśmy, ale przedstawiamy Wam, na czym polega nasza praca. Pewnie zdajecie sobie sprawę, że pakowanie roślin to jeden z ważniejszych etapów sprzedaży roślin przez internet. Nasza obsługa zamówień w internetowym sklepie ogrodniczym dba, aby wasze zamówienia zostały kompletnie oraz bezpiecznie zapakowane. Wysoka jakość roślin oraz atrakcyjne ceny! Zapraszamy na zakupy.
Czytaj więcej
Jak wyglądają byliny jesienią?
Ten film jest sprzed wielu lat, ale i wciąż aktualny w swej treści . Chcielibyście się dowiedzieć, jak wyglądają byliny jesienią, czego sie spodziewać i jak je chronić przed mrozem? Zapraszaszamy
Czytaj więcej
Jakie rośliny są odporne na suszę?
Nie wszystkie rośliny potrzebują dużej ilości wody, aby pięknie kwitnąć, czy owocować. Są wśród nich i takie, które dobrze znoszą suszę. Sprawdź, jakie gatunki drzew, krzewów i bylin się do nich zaliczają!
Czytaj więcej
pixel