Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Goździki balkonowe i rabatowe

8 produkty

Sadzonki goździków

Goździki są bardzo popularne wśród roślin wybieranych do ozdoby naszych balkonów, tarasów, skrzyń a także rabat bylinowych. Rośliny są mało wymagające pod kątem uprawy.

Goździki ogrodowe dorastają do 40 cm wysokości. Te kwiaty balkonowe mają dekoracyjne pędy w kolorach szarości i zieleni, na których osadzone są drobne, smukłe liście. Kwiaty mogą być pełne (o dużej ilości płatków ułożonych wokół gniazda nasiennego) lub pół pełne i płaskie. Kwitnienie zaczyna się od początku maja, aż do końca sezonu wegetacyjnego. Kwiaty są bardzo odporne na silne i intensywne deszcze. Utrzymują się bardzo długo, wzbudzając zachwyt wielu ogrodników. Wybór goździków pod kątem kolorystycznym jest bardzo szeroki. Istnieją odmiany o kwiatach żółtych, różowych, białych, czerwonych, a nawet kwiaty pachnące.

Sadzonki goździków są bardzo odporne na różne uszkodzenia mechaniczne. Charakteryzują się długim i obfitym kwitnieniem. Należy pamiętać, że w uprawie doniczkowej podłoże musi być stale wilgotne. Uprawa roślin w pojemnikach charakteryzuje się większym wysuszaniem podłoża. Goździki należy zasilać nawozami wieloskładnikowymi. Mogą być to nawozy w płynie lub w granulkach. Należy przestrzegać terminów i systematyczności. Powinny być nawożone co dwa tygodnie. Zabieg ten zagwarantuje nam bujne kwitnienie.

Sadzonki goździków są mrozoodporna na rabatach. Uprawiane w skrzyniach lub pojemnikach powinny zostać zabezpieczone agrotkaniną, lub przeniesione do ciepłych pomieszczeń z odpowiednią ilością światła.

Sadzonki goździków są niesamowicie piękne, dobrze rozkrzewiające się i odporne na suszę i zanieczyszczenia. Wspaniale komponują się w z innym roślinami balkonowymi i bylinami. Gama kolorystyczna pozwoli nam na stworzenie niebywałych i niepowtarzalnych kompozycji, które będą zdobiły nasze miejsca w ogrodzie przez wiele lat.

Czytaj więcej
pixel