Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Ogórków szklarniowych

25 produkty

Nasiona ogórków szklarniowych, jakie posiadamy w naszym sklepie, cieszą się ogromną popularnością. Cenione ze względu na swoje niezaprzeczalne walory smakowe. Mają bowiem delikatny, soczysty miąższ pozbawiony goryczy, przez co stanowią idealny dodatek do przetworów, sałatek, a także sprawdzają się w bezpośredniej konsumpcji!

 

Czytaj więcej

Jakie odmiany ogórków do szklarni?

Mało jest warzyw uprawianych w Polsce tak chętnie, jak ogórek szklarniowy. Nasiona ogórka są powszechnie dostępne w sklepach, a popularność tego warzywa związana jest głównie z jego wszechstronnym zastosowaniem kulinarnym. 

Ogórki szklarniowe to również jedne z najpopularniejszych roślin uprawianych w szklarniach. Ich soczyste, chrupiące owoce są nie tylko pyszne, ale również pełne wartości odżywczych, dodatkowo stosunkowo proste w uprawie.

Jednak aby uzyskać zdrowe i obfite plony ogórków szklarniowych, niezbędne jest wybranie odpowiedniej odmiany. Istnieje wiele różnych odmian ogórków dostosowanych do uprawy w szklarniach, każda z nich ma swoje unikalne cechy i preferencje. Na naszej stronie znajdziesz wiele interesujących odmian ogórków szklarniowych, które są popularne wśród profesjonalnych ogrodników. Między innymi są to:

  • ogórek 'Lech' jest bardzo plenną i odporną odmianą, przeznaczoną do wiosennej i jesiennej uprawy pod okryciem. 
  • ogórek 'Southern Delight' lubiana przez ogrodników, atrakcyjna odmiana pochodząca z Japonii. Może być uprawiana zarówno pod osłoną, jak i w gruncie. Daje soczyste, pozbawione twardych pestek owoce. 
  • ogórek 'Pokusa' to jeden z najpopularniejszych ogórków szklarniowych długich. Nasiona tego ogórka dostępne są niemal w każdym sklepie ogrodniczym. Owoce wydaje długie, o gładkiej skórce, z którą może być spożywany.
  • ogórek 'Marketmore' jest odmianą sałatkową, polecaną głównie do świeżych surówek, na mizerię. Ma gładką, karbowaną w podłużne rowki skórkę, a owoce pozbawione goryczki.
  • ogórek 'Soplica' to ogórek gruntowy, który może być uprawiany również w szklarniach. Jest to odmiana bardzo plenna, doskonale sprawdzająca się do kiszenia. Nie jest to odmiana długa.

Najlepszej jakości nasiona ogórków szklarniowych zakupisz w sprawdzonych sklepach takich jak Sadowniczy.pl. U nas zakupisz także doceniane przez ogrodników nasiona holenderskie ogórków szklarniowych. Jeśli chcesz uprawiać warzywa na ogórki małosolne, zakupisz u nas również i takie nasiona, np. ogórka 'Borus'.

Jak długo rośnie ogórek szklarniowy?

Czas wzrostu ogórka szklarniowego zależy od wielu czynników, takich jak odmiana, warunki uprawy i pielęgnacja roślin. Przeciętnie ogórek szklarniowy osiąga gotowość do zbioru w ciągu około 50-70 dni od momentu wysadzenia sadzonek. Oczywiście, istnieją odmiany, które dojrzewają nieco szybciej, jak również takie, które wymagają więcej czasu na pełne dojrzenie.

Ważne jest również, aby regularnie zbierać dojrzałe owoce, ponieważ to zachęca rośliny do produkcji nowych owoców. Niezbędne jest również dbanie o odpowiednie warunki wzrostu, takie jak optymalna temperatura, wilgotność i dostęp do światła. Regularne podlewanie, nawożenie i usuwanie chorych liści również wpływa na zdrowie i tempo wzrostu ogórków szklarniowych.

Jak się sadzi ogórki w szklarni?

Sadzenie ogórków w szklarni wymaga odpowiedniej przygotowania gleby i zapewnienia optymalnych warunków wzrostu. Oto kilka kroków, które można podjąć, aby skutecznie zasadzić ogórki w szklarni i mieć pewność, że wydadzą piękny plon:

  1. Przygotowanie gleby: Gleba powinna być żyzna, dobrze przepuszczalna i bogata w składniki odżywcze. Można ją wzbogacić organicznym nawozem lub kompostem przed sadzeniem ogórków.

  2. Wybór sadzonek: Wybierz zdrowe, dobrze rozwinięte sadzonki ogórków szklarniowych. Unikaj sadzonek, które wykazują oznaki chorób lub uszkodzeń. Jeśli korzystasz z nasion, upewnij się, że są świeże, pozbawione pleśni i suche.

  3. Wysadzanie sadzonek: Sadzonki ogórków należy wysadzić w glebie, zachowując odpowiedni odstęp między nimi. Warto pamiętać, że ogórki, podobnie jak pomidory, potrzebują odpowiedniej cyrkulacji powietrza, aby wykształcać zdrowe, pełne smaku owoce. 

  4. Podlewanie i nawożenie: Ogórki szklarniowe wymagają regularnego podlewania, aby utrzymać wilgotność gleby. Można również stosować nawozy specjalnie opracowane dla ogórków, aby zapewnić im odpowiednie składniki odżywcze. Należy jednak upewnić się, że nie są nadmiernie podlewane: może to prowadzić do gnicia korzeni i zwiększenia podatności sadzonek na choroby takie jak zgnilizna liści. 

  5. Pielęgnacja roślin: Usuwanie chorych liści, zwijanie wąsów rośliny oraz zapewnienie odpowiedniego podparcia dla pędów to ważne czynności pielęgnacyjne ogórków szklarniowych. Regularne sprawdzanie roślin pod kątem szkodników i chorób jest również kluczowe, aby cieszyć się obfitym i smacznym plonem. 

Ogórki szklarniowe są popularnymi roślinami uprawianymi w szklarniach ze względu na swoje smaczne owoce i obfite zbiory. Wybór odpowiedniej odmiany ogórka, takiej jak 'Soplica', 'Pokusa', 'Marketmore', 'Lech' czy 'Southern Delight' , może mieć istotny wpływ na sukces uprawy. Pamiętaj, że ogórki szklarniowe potrzebują odpowiednich warunków wzrostu i regularnej pielęgnacji, aby osiągnąć pełny potencjał. Przy odpowiednim przygotowaniu gleby, właściwym sadzeniu i skrupulatnej pielęgnacji, będziesz mógł cieszyć się zdrowymi i soczystymi ogórkami z własnej szklarni przez cały sezon.

W Sadowniczy.pl zakupisz najwyższej jakości nasiona ogórków przeznaczonych do uprawy w szklarniach i w gruncie. 

pixel