Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona na kiełki rzeżuchy

8 produkty

Nasiona na kiełki rzeżuchy stanowią pierwszy krok w stronę zdrowego trybu życia. W tych maleńkich, niepozornie wyglądających roślinkach znajduje się ogromna ilość witamin, minerałów i wartości odżywczych, jakich potrzebuje organizm, aby prawidłowo funkcjonować – każdego dnia!

Jak wyhodować kiełki rzeżuchy?

Kiełki rzeżuchy rosną stosunkowo szybko. Już po 5-6 dniach hodowli można cieszyć się ich charakterystycznym, lekko pikantnym smakiem. Ich uprawa nie jest także kłopotliwa. Kiełki mogą rosnąć na ligninie, sicie, a także w specjalnie przeznaczonej do tego kiełkownicy. Wystarczy uprzednio dokładnie wypłukać nasiona na kiełki rzeżuchy i namoczyć je – przez około 3 godziny. Następnie umieścić je w pojemniku, pamiętając o równomiernym wysypaniu pojedynczej warstwy, najlepiej po wymieszaniu z innymi nasionami, np. kiełkami lucerny lub rzodkiewki. Wszystko dlatego, że nasiona rzeżuchy w trakcie uprawy wytwarzają duże ilości śluzu, który może zatkać odpływ wody z kiełkownicy. Ostatni krok to regularne podlewanie (2-3 razy dziennie) i odprowadzanie nadmiaru wody.

Kiełki rzeżuchy właściwości

Nasiona rzeżuchy na kiełki wywierają dobroczynny wpływ na wygląd włosów, paznokci i skóry. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie duża zawartość siarki o właściwościach poprawiających urodę. Kiełki rzeżuchy posiadają znaczne ilości witamin z grupy B (B1, B2, B3, B9) oraz A, C i K. Oprócz tego, nasiona na kiełki zawierają cenne dla zdrowia minerały (cynk, magnez, wapń, żelazo, potas, jod). Dzięki temu, leczą zaburzenia tarczycy, stymulują wydzielanie soków żołądkowych, pobudzają przemianę materii, a także działają moczopędnie.

Czytaj więcej
pixel