Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drzewka owocowe Plant Pack - co to jest? Instrukcja sadzenia

1 produkty

Plant Pack - Troska o Drzewka w Transporcie

Specjalistyczne Zabezpieczenie:

Każda sadzonka drzewka owocowego jest starannie osłonięta specjalistycznym workiem, który skutecznie chroni delikatne korzenie przed uszkodzeniem mechanicznym i przesuszeniem.

Wilgotna Mieszanka Ziemi z Mikoryzą:

Worek zawiera wilgotną mieszankę ziemi wzbogaconą korzystną mikoryzą (Trichoderma harzianum T-22). To kompleksowe zabezpieczenie nie tylko utrzymuje wilgotność korzeni, ale także dostarcza roślinie niezbędne składniki odżywcze.

Odporność na Przeschnięcie Korzenia:

Dzięki specjalnemu workowi, ryzyko przeschnięcia korzeni jest zminimalizowane, co zapewnia drzewkom owocowym bezpieczny transport i zdrowy start w nowym miejscu, a dodatkowo brak mikrourazów korzeni.

Idealna Mieszanka Ziemi i Mikoryzy:

Zastosowana mieszanka ziemi z mikoryzą, razem z przekopaną glebą, stanowi idealne warunki dla rośliny. Mała kupka ziemii dostarcza obfitej próchnicy, magazynującej wodę i niezbędne składniki pokarmowe.

Długi Okres Transportu:

Dzięki kompleksowej ochronie korzeni i odpowiedniej mieszance ziemi, rośliny mogą być bezpiecznie transportowane nawet przez 14 dni, zachowując pełnię swojego zdrowia i życiowej siły.

Dbamy o drzewka w transporcie

Każda sadzonka drzewka jest zabezpieczona specjalistycznym workiem, który zabezpiecza korzenie przed uszkodzeniem mechanicznym i przesuszeniem. Worek zawiera wilgotną mieszankę ziemi i mikoryzę (Trichoderma harzianum T-22).

  • Brak ryzyka przeschnięcia korzenia
  • Mieszanka ziemi i mikoryzy wraz z przekopaną glebą jest idealna na strat dla rośliny. Dostarcza dużo próchnicy magazynującej wodę i składniki pokarmowe.
  • Mieszanka ziemi i mikoryzy wraz z przekopaną glebą jest idealna na strat dla rośliny. Dostarcza dużo próchnicy magazynującej wodę i składniki pokarmowe.

Instrukcja sadzenia

1. Przygotowujemy miejsce nasadzenia. Gleba powinna być odchwaszczona i przekopana na szerokość dwukrotnie większą od bryły korzeniowej.

2. Następnie delikatnie wyjmujemy drzewko z worka. Ziemię, która znajduje sie w worku wysypujemy tak,aby znalazła się w wykopanym przez nas dołku, poczym mieszamy ją z glebą. Ziemia z mikoryzą, gdy jest przekopana z glebą stanowi idealny start dla rodziny.

3. Korzenie rozkładamy na kopczyku ziemi, tak aby nie zawijały się ku górze. W trakcie obsypywania ziemią, drzewkiem lub krzewem trzeba delikatnie potrząsać, aby ziemia z przekopaną trociną wypełniła puste przestrzenie między korzeniami. Każdą roślinę należy ustawić pionowo w przygotowanym dla niej dołku, a następnie obsypać ziemią i mocno udeptać. Po posadzeniu roślinę podlewamy. Drzewko powinno znajdować się na takim samym poziomie, na jakim rosło w szkółce.

4. Wokół posadzonych drzewek i krzewów należy uformować zagłębienie, które ułatwi gromadzenie się wody w czasie podlewania. Jesienią wokół rośliny trzeba usypać kopczyk, który ochroni korzenie przed przemarznięciem.

5. Jeśli drzewa i krzewy będą sadzone wiosną, to przycina się je tuż po posadzeniu. Jeśli rośliny sadzone będą jesienią – z przycinaniem warto poczekać do wiosny. Ograniczy to utratę wody przez liście i ułatwi szybsze zakorzenienie się roślin w nowym miejscu.

6. Kartony, w których są zapakowane drzewka należy zachować, gdyż można wykorzystać jaką ochronę przed silnym mrozem. Należy jednak pamiętać, iż na zabezpieczenie konieczne będzie nałożenie folii, żeby karton nie przemókł oraz o ściąganiu zabezpieczeń, gdy mróz zelży i ponownym nakładaniu, gdy nadejdą duże mrozy.

Czytaj więcej
pixel