Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Azalie japońskie

39 produkty

Jakie są najpiękniejsze krzewy rosnące w polskich ogrodach? To oczywiście azalie japońskie, które zdobią przydomowe rabaty i zachwycają barwnymi kwiatami od kwietnia aż do czerwca. Mogą być uprawiane na rabatach w towarzystwie innych kwitnących roślin, a także w skrzyniach i donicach - na tarasie, balkonie, a nawet w domach!

Dlaczego warto mieć w ogrodzie azalie japońskie?

Azalie japońskie to piękne rośliny, które tworzą urocze kobierce kwiatów w rozmaitych odcieniach różu, czerwieni, bieli i fioletu. Ze względu na swoją różnorodność stanowią idealne zwieńczenie grup azalii, a także kompozycji z niskich iglaków. Są również nieodzownym elementem ogrodów japońskich w formie karikomi.

Kiedy przycinać azalie japońskie?

Aby azalie japońskie zdrowo rosły i pięknie wyglądały, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Warto zatem szczególną uwagę zwrócić na ich przycinanie. Zaleca się, aby czynność przeprowadzić około 2 tygodnie po przekwitnięciu, pozostawiając jedynie pół centymetra krzewu. W ten sposób roślina będzie miała czas na regenerację, co zaowocuje bujnym i obfitym kwitnieniem w następnym roku.

Nie czekaj i już dziś zamów azalie japońskie do swojego ogrodu. Największy wybór gatunków tylko w Sadowniczy.pl.

pixel