Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rośliny miododajne

85 produkty

O tym, że praca pszczół wpływa na wielkość oraz jakość plonów, powinni wiedzieć nie tylko pszczelarze. Te owady odgrywają bowiem znaczącą rolę w produkcji roślin uprawnych oraz w całym ekosystemie. Warto zatem aranżując swój ogród sięgnąć po rośliny miododajne, które nie dość, że zapewnią pszczołom pożywienie to dodatkowo zwiększą produkcję miodu i uatrakcyjnią przydomową przestrzeń.

Kiedy sadzić rośliny miododajne i jak o nie dbać?

Rośliny miododajne najczęściej wysiewa się na przełomie kwietnia i maja. Gleba powinna być wcześniej odchwaszczona i spulchniona, a nasiona umieszczone na głębokości około 1-2 cm. Stanowisko musi być wilgotne, przede wszystkim w czasie suszy. Rośliny miododajne wschodzą szybko, bo już po około 3-4 tygodniach od wysiewu, ciesząc oczy, aż do późnej jesieni.

Ogród pełen pszczół i motyli, smaczny miód oraz urokliwe kompozycje kwiatowe - można cieszyć się tym wszystkim na wyłączność, sięgając po rośliny miododajne z naszej oferty. Nasiona, jakie oferujemy w Sadowniczy.pl pochodzą od sprawdzonych producentów, dzięki czemu gwarantują powodzenie uprawy - nawet wśród amatorów ogrodnictwa! Zapraszamy do zakupów!

pixel