Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Firletki

4 produkty

Firletki kwiatyPolecamy nasze nasiona firletki! Kwiaty firletki są wyjątkowo piękne i warto uprawiać je w swoim ogrodzie! Oferujemy wysokiej jakości nasiona firletki w niskiej cenie! Zapraszamy!

 

Firletka nie jest w naszym kraju bardzo popularna, a szkoda. My zdecydowanie polecamy ją każdemu! Kwiaty firletki są niezwykłej urody, w kolorach czerwonym lub różowym. Kwiaty firletki są bardzo dobrze widoczne na rabacie. Firletki mogą rosnąć w pobliżu zbiornika wodnego lub w ogrodach skalnych. Firletki nie jest trudno uprawiać. Pamiętajmy o tym iż jest to bylina a nie roślina jednoroczna. Oznacz to iż po roku nie ginie całkowicie. Zamiera jedynie jej nadziemna część. Część podziemna zimuje aby na wiosnę na nowo odrodzić się i cieszyć nasze oczy swymi pięknymi kwiatami. Kwiaty firletki bardzo dobrze wyglądają na rabacie lub w większej skupinie.

 

Polecamy uprawiać firletki! Nie jest to trudne, a dzięki naszym nasionom firletki osiągniesz imponujące efekty! Gwarantujemy wysoką jakość w rozsądnej cenie! Firletka uprawa

Uprawa firletki wymaga stanowiska nasłonecznionego ewentualnie półcienistego. W pierwszym roku należy wysiać nasiona firletki do pojemników i postawić w inspekcie lub w tunelu foliowym. Następnie gdy siewki podrosną należy je przepikować do większych doniczek. Na miejsce stałe wysadzamy rozsadę dopiero jesienią. Należy okryć rośliny na zimę. Pierwsze kwitnienie odbędzie się zatem następnego lata, czyli rok po wysianiu nasion. Firletki zaczynają kwitnąć w czerwcu. Warto po przekwitnięciu, firletkę przyciąć nad ziemią, poprawi to jej rozkrzewieni i zmusi do ponownego zakwitnięcia. 

Czytaj więcej
pixel