Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona na kiełki jarmużu

3 produkty

Nasiona jarmużu na kiełki, jakie posiadamy w naszym sklepie, cieszą się coraz większą popularnością. Są bowiem nie tylko zdrowe, ale i smaczne, przez co stanowią urozmaicenie dla prostych i klasycznych z pozoru potraw.

Jaki smak mają kiełki jarmużu?

Kiełki jarmużu charakteryzuje ostry, delikatnie pikantny smak. Ich kruchość oraz chrupkość urozmaica wiele dań w kuchni orientalnej, ale nie tylko. Świetnie smakują jako dodatek do codziennych kanapek, a także sałatek, surówek czy past twarogowych. Najwięcej wartości odżywczych zachowują w konsumpcji bezpośredniej – na surowo, bez obróbki termicznej.

Kiełki jarmużu - właściwości zdrowotne

Nasiona jarmużu na kiełki stanowią cenne źródło witamin i minerałów. Charakteryzują się wysoką zawartością witamin z grupy B (B1, B2 i B6), a także A, C, E i K. Ich regularne spożywanie uzupełnia niedobory kwasu foliowego, a także sodu, wapnia czy żelaza. Wskazać należy, że nasiona jarmużu na kiełki zawierają sulforafan, czyli związek o działaniu przeciwnowotworowym. A obecność karotenoidów (β-karotenu, luteiny, zeaksantyny) sprawia, że wykazują się właściwościami przeciwutleniającymi. Co więcej, te nasiona na kiełki wspomagają odchudzanie, ponieważ są nie tylko niskokaloryczne, ale również bogate w błonnik.

Czytaj więcej
pixel