Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cyprysiki groszkowe

24 produkty

Wytrzymałość, mrozoodporność, łatwość uprawy oraz duży wybór gatunków - to niewątpliwie najważniejsze zalety, które sprawiają, że cyprysiki groszkowe cieszą się coraz większą popularnością. Są chętnie wykorzystywane nie tylko do wolnych nasadzeń, ale również tworzenia rozmaitych kompozycji, nie tylko w przydomowych ogrodach, ale również na terenach miejskich, gdyż dobrze znoszą zanieczyszczone powietrze. Nadają się również na skalniaki oraz do uprawy w donicach.

Cyprysiki groszkowe - co warto o nich wiedzieć i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Cyprysiki groszkowe nie należą do roślin szczególnie wymagających. Niemniej jednak, lubią wilgoć, dlatego najlepiej rosną w pobliżu zbiorników wodnych, na glebach żyznych, o odczynie lekko kwaśnym. Dla zatrzymania wody pomocne okazuje się ściółkowanie ziemi wokół krzewu, wykorzystując do tego trawę, korę, igły lub włókninę. Cyprysiki najlepiej czują się w miejscach osłoniętych od wiatru i dobrze nasłonecznionych. Dobrze znoszą cięcia i formowanie, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w roli roślinnej rzeźby ogrodowej.

Baby Blue o niebieskosrebrnym wybarwieniu i miękkich igłach? A może Filifera, o cienkich, sznurkowatych i kaskadowo zwisających pędach? Którą odmianę cyprysika groszkowego zaprosisz do swojego ogrodu?

pixel