Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Małe byliny

382 produkty

Mianem bylin nazywamy rośliny wieloletnie, najczęściej kwitnące, które są chętnie wykorzystywane do obsadzania ogrodowych rabatek, skalniaków i oczek wodnych. Nie wymagają żyznego podłoża czy szczególnie skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. A do tego, wykazują się odpornością na choroby i szkodniki.

Małe byliny, które udekorują przydomowy ogród i działkę!

Aby małe byliny zachwycały bujnym i obfitym kwitnieniem, muszą mieć zapewnione właściwe stanowisko. Jasne i słoneczne miejsca stanowią idealną propozycję dla większości roślin. W sposób szczególny zarezerwowane są dla astrów, dzwonków, płomyków i smagliczek skalnych. Na cienistych rabatkach najlepiej sprawdzą się funkie, zawilce, pięciorniki trójząbkowe i głowinki. Czy małe byliny mogą rosnąć na piaszczystej i przepuszczalnej glebie? Owszem, ale ich wybór nie może być kwestią przypadku. Na takim stanowisku najlepiej sprawdzi się kocimiętka, lawenda, goździki, płomyki, rojniki oraz dzwonki.

Sadowniczy.pl - najlepszy sklep z sadzonkami, nasionami, nawozami oraz środkami ochrony roślin w sieci. Zapraszamy do zakupów!

pixel