Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Kapusty pekińskiej

10 produkty

Choć wywodzi się z Chin, dziś jest chętnie uprawianym warzywem - niemal na całym świecie! Kapusta pekińska, gdyż o niej mowa, swoją sławę zawdzięcza bogatemu zastosowaniu oraz walorom zdrowotnym. Stanowi nieocenioną skarbnicę witaminy C, K, A, a także błonnika pokarmowego chroniącego przed zaparciami, nadciśnieniem czy rozwojem cukrzycy. Jest niskokaloryczna, dzięki czemu powinna często gościć na talerzach osób odchudzających się. Wybierz nasiona kapusty pekińskiej ze sklepu Sadowniczy.pl i ciesz się wyśmienitym zdrowiem – przez cały rok!

Kiedy wysiewać nasiona kapusty pekińskiej?

Nasiona kapusty pekińskiej mogą być wysiewane do gruntu lub z przeznaczeniem na rozsadę. Decydując się na pierwszy wariant, siew należy przeprowadzić w kwietniu (jeśli zbiór ma się odbyć wiosną) lub pod koniec lipca, a nawet początkiem sierpnia (w przypadku zbiorów jesiennych). Drugą możliwością jest wysianie nasion na rozsadę, których produkcja nie trwa dłużej niż 4 tygodnie, przy czym nasiona kapusty pekińskiej muszą być umieszczane w glebie pojedynczo, gdyż roślina źle znosi pikowania. Rozsadę można przygotować w dwóch terminach, które podobnie jak w uprawie gruntowej, są uzależnione od terminu zbioru. Siew w marcu pod osłonami i sadzenie na przełomie kwietnia i maja zapewni plony wiosenne. Z kolei siew w połowie lipca i sadzenie w sierpniu pozwoli cieszyć się jesiennymi zbiorami.

Wymagania kapusty pekińskiej

Kapusta pekińska ma wysokie wymagania pokarmowe oraz wodne. Dlatego ważne jest, aby zapewnić jej żyzne, lekko wilgotne i próchnicze podłoże, najlepiej na stanowisku uprzednio odżywionym kompostem lub w pierwszym roku po oborniku. Istotną rolę odgrywa także regularne podlewanie (w przeciwnym razie wytworzą małe główki, o brązowych liściach) oraz ostrożne, nie uszkadzające korzeni odchwaszczanie.

Wybieraj spośród wielu gatunków kapust pekińskich – i to bez wychodzenia z domu! Sprawdź również inne nasiona warzyw, jakie oferujemy w sklepie Sadowniczy.pl.

Czytaj więcej
pixel