Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nawozy do roślin ozdobnych

20 produkty

Nawozy do roślin ozdobnych

Nawozy do roślin ozdobnych to szereg produktów, które są niezbędne do zdrowego i szybkiego rozwoju naszych roślin, zarówno w domu jak i w ogrodzie. Nawozy do roślin ozdobnych to podawanie przede wszystkim azotu w płynie, który jest odpowiedzialny za szybki wzrost rośliny. Potas i fosfor jest odpowiedzialny za piękne i zdrowe wybarwienie liści lub igieł, natomiast magnez zapobiega zżółknięciu liści i igieł. Stosowanie odpowiednich nawozów, w zależności od gatunku, zabezpieczy roślinę przed żerowaniem szkodników i patogenów. Roślina będzie stale dokarmiona, zdrowa i będzie wydawała nowe piękne przyrosty oraz kwiaty.

Nawozy do roślin ozdobnych są bardzo łatwe w użyciu. Możemy odpowiednią ilość dawki dodać podczas podlewania, rozpuścić w wodzie i podlać rośliny. Należy pamiętać, że podczas nawożenie gleba powinna być wilgotna, nie przesuszona, a podczas podlewania nie wolno zamoczyć liści i kwiatów. Intensywne słońce i nawóz może spowodować szkody na roślinach.

Nawozy do roślin ozdobnych możemy stosować zaraz po posadzeniu i należy powtarzać ten zabieg każdego roku. W zależności czy są to rośliny kwitnące, czy zimozielone nawożenie wykonujemy co dwa tygodnie, raz na 4 tygodnie lub 2 razy w sezonie (jeśli są to nawozy granulowane i długodziałające).

Stosowanie nawozów do roślin ozdobnych poprawi ich wzrost, kwitnienie i witalność całej rośliny

Czytaj więcej
pixel