Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Hortensje ogrodowe

15 produkty

Urzekają pięknym, obfitym kwitnieniem oraz charakterystycznym zapachem. To właśnie dlatego hortensje ogrodowe cieszą się tak wielką popularnością. Są chętnie wybierane do niemalże wszystkich przestrzeni, zaaranżowanych w naturalistycznej, wiejskiej, a nawet nowoczesnej koncepcji.

Kiedy sadzić hortensje ogrodowe do gruntu?

Hortensje mogą być wysadzane do gruntu od kwietnia, aż do października. Zalecanym terminem jest jesień, gdyż wiosną, dla otrzymania bujnego kwitnienia konieczne jest ich obfite podlewanie - nawet przez cały okres wegetacji. Kluczową kwestią jest jednak zabezpieczenie systemu korzeniowego na zimę, gdyż hortensje ogrodowe lubią przemarzać. Bez względu na porę roku, rośliny najlepiej umieszczać w gruncie, gdy panuje pochmurna aura.

Gdzie sadzić hortensje ogrodowe?

Hortensja ogrodowa preferuje stanowiska lekko zacienione lub średnio nasłonecznione. Zarówno pełne słońce, jak i cień odbijają się negatywnym echem na jej kondycji. Warto zwrócić uwagę, aby roślinę sadzić w miejscu osłoniętym przed wiatrem, gdyż może to spowodować brak kwitnienia w następnym sezonie.

W Sadowniczy.pl oferujemy różne gatunki hortensji ogrodowych. Sprawdź je wszystkie!

pixel