Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Derenie rozłogowe

6 produkty

Pośród najcenniejszych i najchętniej wybieranych krzewów ogrodowych derenie rozłogowe zajmują wysoką pozycję. Ich popularność w głównej mierze wynika z niewielkich wymagań uprawowych, które sprawiają, że roślina może być sadzona w miejskich ogrodach, parkach, w pobliżu ulic, zbiorników wodnych, a także na terenach szkół i przedszkoli. Co więcej, stanowi piękną ozdobę, która łączona z innymi krzewami ogrodowymi potrafi stworzyć uroczą i efektowną kompozycję - przez cały rok!

Jak dbać o derenie rozłogowe?

Derenie rozłogowe nie mają specjalnych wymagań uprawowych. Najlepiej rosną na glebach próchniczych i gliniasto-piaszczystych oraz stanowiskach słonecznych i półcienistych. Wymagają jednak regularnego podlewania, zwłaszcza w okresie suszy. Kolejnym zabiegiem pielęgnacyjnym, którego wymagają derenie to przycinanie. Optymalnie jest przynajmniej raz na dwa lata odmładzać roślinę, przycinając pędy o 1/3 ich długości. Nie można zapominać również o starych, przemarzniętych lub wyschniętych pędach, które również należy regularnie usuwać.

W Sadowniczy.pl znajdziesz różne gatunki derenia rozłogowego. Polecamy odmiany White Gold, Flaviramea oraz Kelseyi. Zapraszamy!

pixel