Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kapusta ozdobna

3 produkty

Kapusta ozdobna

Kapusta ozdobna jest coraz bardziej popularna jako piękna roślina jednoroczna, która ma za zadanie rozświetlać i upiększać nasze jesienne rabaty, kosze i donice. Kapusta nie jest rośliną oczywistą, którą spotykamy w naszych ogrodach, jest rośliną piękną i oryginalną, a zarazem bardzo odporna na trudne warunki atmosferyczne.

Kapusta ozdobna posiada piękne rozety liściowe, które mogą być zakończone pięknym marszczeniem, karbowaniem, lub mogą być delikatnie powcinane. Kształtem przypomina nasza kapustę jadalną, jednak jej środek jest otwarty, przypominający kwiat piwonii lub różę. Kolor liści może być zielony, biały, fioletowy, szary, czerwony, istnieją również odmiany dwukolorowe.

Sadzonki kapusty ozdobnej nie są trudne w uprawie. Wymagają jedynie stałego podlewania bez zalewania korzeni. Miejsce słoneczne lub pół cieniste. Króluje na rabatach do późnej jesieni, jest odporna na niskie temperatury.

Sadzonki kapusty ozdobnej świetnie podkreślają jesienny klimat i wspaniale komponują się z trawami ozdobnymi i kolorowymi wrzosami.

Czytaj więcej
pixel