Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rośliny na gleby zasadowe.

210 produkty

Gleby zasadowe charakteryzują się wysokim pH, co oznacza, że zawierają znaczne ilości wapnia, magnezu i potasu. Nie wszystkie rośliny dobrze znoszą taki rodzaj ziem, ale istnieją gatunki, które bardzo dobrze na nich się rozwijają. W Sadowniczy.pl oferujemy rośliny na gleby zasadowe do ogrodu i na działkę, które będą stanowiły uroczą dekorację zielonego zakątka.

Jakie rośliny na gleby zasadowe do ogrodu i na działkę oferujemy?

Jest wiele roślin, którym nie przeszkadza wyraźnie zasadowe podłoże. Do tej grupy zaliczyć można astry, barbule klandońskie, chabry, dzwonki karpackie, frezje czy stokrotki marokańskie. Pięknie prezentują się gipsówki – w dwóch odcieniach do wyboru, a także urzekające feerią kolorów groszki pachnące. Iglaki to kolejne rośliny na gleby zasadowe na działkę i do ogrodu. Wśród nich największą popularnością cieszą się jałowce, sosny i modrzewie. A może zioła? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że one również świetnie znoszą zasadowe podłoże. Mięta, macierzanka, szałwia, melisa czy cząber to tylko część naszych propozycji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź pełną ofertę roślin, którym nie zagraża trudne, zasadowe środowisko. Zapraszamy do zakupów!

pixel