Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cyprysik tępołuskowy

18 produkty

Obok cedru, miłorzębu, sosny parasolowatej i drzewa sakaki, cyprysiki tępołuskowe uważane są w Japonii za święte drzewa. Są bowiem wykorzystywane do budowy azjatyckich świątyń i pałaców, a olejek eteryczny pozyskiwany z ich liści stanowi nieoceniony składnik wielu kosmetyków i perfum. I choć w Polsce niewielką wagę przykłada się do jego świętego charakteru, to jednak trudno odmówić mu uroku. Doskonale harmonizuje się z ogrodami japońskimi i orientalnymi, tworzy piękne kompozycje z zimozielonymi roślinami, a także zdobi skalniaki, wrzosowiska czy oczka wodne.

Cyprysik tępołuskowy - jakie odmiany warto mieć w swoim ogrodzie?

Cyprysiki tępołuskowe należą do atrakcyjnych, ale dość wymagających w uprawie roślin. Niewielka mrozoodporność oraz zamiłowanie do wilgotnych i ciepłych stanowisk sprawiają, że wiele osób rezygnuje z ich posiadania. Czy słusznie? Jak się okazuje, nie, ponieważ w sprzedaży znaleźć można wiele odmian, które dobrze radzą sobie z chłodem. Wśród najczęściej polecanych wymienić można takie gatunki, jak: Drath, Nana Gracilis, Coralliformis czy Tsatsumi Gold.

Cyprysiki tępołuskowe z oferty sklepu Sadowniczy.pl to zdrowe i sprawdzone rośliny, z bogatym systemem korzeniowym. Sprawdź i przekonaj się sam(a)!

pixel