Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jałowce płożące

87 produkty

Czym charakteryzują się jałowce płożące? Przede wszystkim odpornością na zmienne warunki atmosferyczne oraz suszę. Z powodzeniem można je uprawiać nawet na ubogich, piaszczystych glebach, uzyskując piękną dekorację ogrodu - przez cały rok!

Jak sadzić jałowce płożące?

Jałowce płożące kupowane w pojemnikach mogą być wysadzane do gruntu przez cały rok, pomijając okresy mrozów i suszy. Z kolei te z odkrytym systemem korzeniowym najlepiej przyjmą się, gdy będą posadzone wczesną wiosną lub jesienią.

Kiedy przycinać jałowce płożące?

Przycinanie jałowca płożącego pozwala na otrzymanie pożądanego kształtu. Co więcej, powoduje zagęszczenie rośliny i poprawę jej pokroju. Zabieg najlepiej wykonywać w okresie od wczesnej wiosny do połowy czerwca, najpierw skupiając się na skróceniu długości największych gałęzi, a następnie tych, które rosną skośnie do osi pędów. Gałęzie rosnące do góry zaleca się przycinać pod małym kątem.

Jałowce płożące są chętnie wybieranymi roślinami na skalniaki i rabaty. Równie efektownie wyglądają na wrzosowiskach, cmentarzach i w połączeniu z innymi iglakami. Jeśli zatem szukasz krzewów okrywowych do swojego ogrodu, jałowce okażą się najlepszym wyborem!

pixel