Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Fiołków

3 produkty

Kwiat fiołek

Polecamy do uprawy kwiaty fiołki! Sprzedajemy wysokiej jakości nasiona fiołków w niskiej cenie! Już dzisiaj sprawdź naszą ofertę!

Każdy kojarzy fiołka z miniaturowymi bratkami. Tymczasem jest to osobny gatunek - fiołek polny lub fiołek rogaty. Kwiat fiołka jest niewielki ale intensywnie wybarwiony i wręcz przeuroczy! Rośliny są gęsto obsypane kwiatami fiołka co daje wspaniały efekt, zwłaszcza w większej skupinie roślin. Kwiaty fiołków bardzo dobrze wyglądają w zestawieniu z bratkami lub stokrotkami w wiosennych aranżacjach. Kwitnienie fiołka rozpoczyna się w maju. Fiołki można stosować wszechstronnie. Nadają się do sadzenia w doniczkach, można je wykorzystywać do obsadzania obwódek ścieżek ogrodowych lub też sadzić na skalniakach. Sekret tkwi w sadzeniu kwiatów fiołków w dużej ilości, pojedynczo mogą ginąć na tle innych roślin. 

 

Pielęgnacja fiołka nie jest trudna, a za to przynosi niezwykłe efekty! Polecamy każdemu uprawę kwiatów fiołków, są to niezwykle urocze i piękne kwiaty. Gwarantujemy wysoką jakość nasion fiołków i zapewniamy szybki transport!Pielęgnacja fiołka

Fiołki należy sadzić w miejscach słonecznych lub lekko zacienionych. Preferują niemal wszystkie gleby za wyjątkiem mocno piaszczystych lub zbyt ciężkich. Nasiona należy wysiewać wprost do gruntu na głębokość ok. 0,5cm. Podczas pielęgnacji fiołka należy regularnie odchwaszczać ziemię wokół roślin aby fiołki nie miały roślin konkurujących z nimi o wodę i skłądniki mineralne. Pielęgnując fiołki warto również delikatnie spulchniać ziemię wokół nich aby poprawić napowietrzenie gleby. Podlewanie powinno być umiarkowane ale regularne. 

Czytaj więcej
pixel