Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Maku

8 produkty

Uprawa maku

Uprawiajmy maki w swoich ogrodach! Mak jest przepięknym kwiatem, który w większej skupinie idealnie ozdobi naszą rabatę! Poznaj naszą ofertę! Gwarantujemy szybką dostawę.

 

Mak jest rośliną jednoroczną lub dwuletnią, w zależności od gatunku. Z roku na rok popularność maków w naszych ogrodach wzrasta dzięki czemu można znaleźć coraz więcej ciekawych odmian tej rośliny. Dzięki makom wprowadzimy do swojego ogrodu naturalność i lekkość. Dla lepszego efektu szczególnie polecamy łączyć maki z chabrami i gipsówką. Do uprawy maku potrzebujemy gleby w miarę żyznej i dobrze przekopanej. Ziemia powinna być napowietrzona o dobrym drenażu. Maki nie lubią stale wilgotnej gleby. Najlepsze stanowisko do uprawy maku powinno być nasłonecznione, maki uwielbiają słońce. Maku nie trzeba specjalnie nawozić. Ogólnie uważa się iż uprawa maku jest prosta i poleca się mak dla początkujących adeptów ogrodnictwa.

 

Kwiaty maku są naszą dumą i stanowią piękny klejnot w koronie! Uprawiaj piękne kwiaty maku w swoim ogrodzie! Polecamy naszą ofertę maku! Zapraszamy!Kwiat maku

Kwiat maku jest niezwykle delikatny. Wznosi się na szczycie nierozgałęzionej łodygi. Kwiat maku może występować w kolorze czerwonym, białym, pomarańczowym i żółtym. Szczególnie pięnie kwiaty maku wyglądają posadzone w większej skupinie.

 

Nasiona maku

Nasiona maku wysiewać należy wprost do gruntu wiosną, od marca. Niska temperatura nie przeszkadza kiełkowaniu nasion. Kwitnienie maku rozpoczyna się ok. 10 tygodni po wysianiu nasion maku. Ponieważ kwiaty maków najlepiej wyglądają w naturalnych skupinach nie trzeba ich wysiewać w konkretnej rozstawie, tak jak rozsypią się nasiona, tak maki zakwitną. 

Czytaj więcej
pixel