Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jagody Goji

5 produkty

Kolcowój jadalny to inaczej jagody goji, czyli ciemnoczerwone jagody o słodkim smaku, które cenione są za właściwości zdrowotne i wzmacniające. Są powszechnie sprzedawane w formie suszonej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyhodować je samemu. Uprawa jagód goji nie jest trudna - nawet dla mało wprawionych ogrodników!

Jak dbać o sadzonki jagody goji?

Jagody goji wymagają starannej pielęgnacji, gdyż wykazują podatność na dziczenie. Jednym z zabiegów jest przycinanie, które ma na celu zagęszczenie i rozkrzewienie rośliny. Obcinanie starych pędów zapewnia dodatkowo regularne i obfite owocowanie. Kolejną, równie ważną czynnością jest ściółkowanie. Ma to za zadanie uchronić jagody goji przed mrozami. W tym celu konieczne jest usypanie specjalnego kopczyka i okrycie rośliny włókniną. Niemniej istotnym zabiegiem jest regularne nawożenie, np. kompostem lub obornikiem, który dostarczy niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego wzrostu.

W Sadowniczy.pl znajdziesz wysokiej jakości sadzonki jagody goji, do uprawiania w pojemnikach, jak i w ogrodzie. Zapraszamy do zakupów!

pixel