Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ROŚLINY MIODODAJNE

469 produkty

Rośliny pszczelarskie, nektarodajne czy pożytkowe to nic innego jak rośliny miododajne, których uprawą mogą zajmować się wszyscy, nawet jeśli są to osoby niezwiązane z pszczelarstwem. W Sadowniczy.pl oferujemy szeroki wybór nasion, bylin, drzew i krzewów, o różnej wydajności miodowej i pyłkowej!

Czytaj więcej

Czym charakteryzują się rośliny miododajne?

Rośliny miododajne, wbrew nazwie, same z siebie nie są źródłem miodu, za to przyczyniają się do jego produkcji poprzez dostarczanie pszczołom niezbędnych składników pokarmowych. Posiadają wykształcone, miododajne kwiaty w różnych kolorach i zapachach, które przyciągają owady, w tym również pszczoły. Co więcej, charakteryzują się długim okresem kwitnienia.

Rośliny miododajne - uprawa

Miododajne rośliny mogą być sadzone w ogrodach i na tarasach. Najważniejszym elementem przy ich uprawie jest zapewnienie dobrze nasłonecznionego stanowiska, które sprzyja prawidłowemu kształtowaniu się kwiatostanu. Warto również pamiętać, że pszczoły o wiele chętniej przylatują do kęp kwiatów niż pojedynczych egzemplarzy, dlatego warto je sadzić w grupach, blisko siebie.

Jakie są najpopularniejsze rośliny miododajne? Przykładowe gatunki to facelia błękitna, kocimiętka, lebiodka pospolita, nawłoć, lipa szerokolistna i drobnolistna.

pixel