Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rośliny do cienia

64 produkty

Wielu posiadaczy domków jednorodzinnych marzy o pięknym, zielonym ogrodzie. Jednak co robić w momencie, kiedy w przydomowej przestrzeni rzadko gości słońce? Czy w takim wypadku jest się skazanym wyłącznie na krótko przystrzyżony trawnik? Nic z tych rzeczy! Z odsieczą przybywają rośliny do cienia, które świetnie radzą sobie na mało nasłonecznionych stanowiskach!

Rośliny do cienia - jak je pielęgnować?

Bluszcz, funkia, orlik, pierwiosnek, kosmatka, kolinsja czy języczka - to chętnie wybierane rośliny do cienia, które nie tylko efektownie przyozdobią ogród, ale również nie nastręczą ich właścicielowi trudności w pielęgnacji. Wymagają żyznej i próchniczej gleby o kwaśnym odczynie oraz lekko wilgotnej ziemi. Nie preferują częstego podlewania i stosunkowo dobrze znoszą krótkie okresy suszy.

Rośliny do cienia, jakie oferujemy w sklepie Sadowniczy.pl nie wymagają wiele uwagi. Dlatego są polecane także początkującym ogrodnikom. Sprawdź, jakie gatunki przygotowaliśmy dla Ciebie, abyś mógł cieszyć się pięknym ogrodem. Zapraszamy do zakupów!

pixel