Uprawa Dyni
Preferuje gleby bogate w związki organiczne (im jest ich więcej tym większe są dynie). Uprawa dyni potrzebuje dużo wody oraz wysokiej temperatury (najlepiej powyżej 20oC). Ze względu na swoją "żarłoczność" należy ją uprawiać w pierwszym roku po oborniku. Bardzo dobrze uprawia się dynie po roślinach z rodziny motylkowatych oraz po sałacie, marchwi, selerze i pietruszce.
Nasiona Dyni
Dynię uprawia się z siania nasion bezpośrednio do gruntu lub z rozsady. Jeżeli chcemy siać bezpośrednio do gruntu, wtedy nasiona dyni wysiewamy w połowie maja (po ustąpieniu przymrozków). Siać należy po kilka nasionek do jednego dołka, po wzejściu należy zostawić najsilniejszą roślinę, a resztę wyrwać. Pamiętajmy iż dynia to duża roślina powinna być siana w rozstawie 200cm na 100 cm, zwłaszcza jeżeli chcemy mieć duże okazy dyń. Po wysianiu nasion dyni należy regularnie odchwaszczać i spulchniać ziemię. Nie można również zapominać o nawożeniu pogłównym. Pierwsze nawożenie wykonujemy 6 tygodni po wysianiu nasion, a drugie w momencie gdy dynia zaczyna kwitnąć.
Odmiany Dyni

Od dłuższego czasu obserwujemy coraz większą popularność dyni. Dlatego na rynku dostępnych jest coraz więcej różnych odmian dyni. Dynie mogą mieć różną wielkość, kolor skórki lub kształt. W zależności od tego jak duży okaz chcemy wyhodować możemy dopasować sobie odpowiednią odmianę dyni. Warto również zwrócić uwagę na różne odmiany dyń ozdobnych, które stają się z roku na rok coraz bardziej doceniane!