Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Hortensje bukietowe

100 produkty

Dlaczego hortensje bukietowe mają aż tylu zwolenników? Odpowiedź jest prosta! Wykazują się odpornością na wiele niesprzyjających czynników, przez co są łatwe w uprawie, nawet dla początkujących ogrodników. Do tego dochodzi stożkowaty kształt kwiatostanów oraz mnogość ich kolorów, dzięki czemu pozwalają stworzyć imponującą aranżację w każdym ogrodzie, bez względu na wielkość.

Kiedy sadzić hortensje bukietowe do gruntu?

Rośliny najlepiej sadzić od wczesnej wiosny aż do później jesieni, zanim jeszcze zaczną rozwijać się liście - odpowiednio dla terminu wiosennego jest to przełom marca i kwietnia, jesiennego - koniec października. Przy sadzeniu hortensji ważna jest nie tylko pora roku, ale również pogoda. Silne słońce i wysoka temperatura osłabiają roślinę.

Kiedy przycinać hortensje bukietowe?

Aby hortensje bukietowe obficie kwitły, konieczne jest ich odpowiednie przycinanie. Pędy młodych roślin skracamy w pobliżu 2-3 pąka od dołu, z kolei starszych o około 1/3 długości. Co kilka lat zalecane jest przeprowadzanie cięć odmładzających, pamiętając, aby wycinać najstarsze pędy, a młode skracać o 1/3 długości.

Białe? Żółte? A może różowe? Które hortensje bukietowe zaprosisz do swojego ogrodu? W Sadowniczy.pl oferujemy szeroki ich wybór! Sprawdź!

pixel