Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rośliny zadarniające

337 produkty

Poszukujesz ciekawych roślin zadarniających do swojego ogrodu? Dobrze trafiłeś! Oferujemy szeroki wybór roślin, które sprawdzą się zarówno na niewielkich rabatach, jak i na większych powierzchniach.

Ciekawe rośliny zadarniające do Twojego ogrodu

Wybierając rośliny zadarniające, warto zwrócić uwagę na ich cechy charakterystyczne, takie jak żywotność, wygląd czy odporność na warunki atmosferyczne. Przedstawiamy kilka propozycji, które z pewnością zainteresują każdego miłośnika ogrodnictwa:

  • Barwinek pospolity - doskonała roślina zadarniająca, która rozrasta się szybko, tworząc zwarty, zimozielony dywan. Idealna do osłaniania murów czy skalniaków.
  • Bodziszek - roślina o pięknych, drobnych kwiatach, które w zależności od gatunku mogą mieć różne kolory. Tworzy zwarte płaty, które skutecznie zagospodarowują przestrzeń w ogrodzie.
  • Irga - krzew o ozdobnych liściach i białych, pachnących kwiatach, które przekształcają się w jadalne, ciemnoczerwone owoce. Roślina jest odporna na niskie temperatury i niewymagająca w uprawie.
  • Jałowiec - zimozielony krzew o różnorodnych pokrojach, od płożących się po strzeliste. Szpilki jałowca są atrakcyjne przez cały rok, a niektóre gatunki oferują jadalne owoce.

Rośliny zadarniające to świetny sposób na zagospodarowanie trudnych przestrzeni w ogrodzie, takich jak strome skarpy czy miejsca z ubogą glebą. Dzięki nim Twój ogród będzie piękny i zadbany przez cały rok. Wybierz rośliny zadarniające, które najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie i ciesz się ich urokliwym wyglądem przez długie lata.

pixel