Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona na kiełki rzodkiewki

9 produkty

Lubisz rzodkiewkę? Jeśli tak, z pewnością zasmakują Ci również jej kiełki. W Sadowniczy.pl posiadamy duży wybór nasion pochodzących ze sprawdzonych źródeł. W ofercie kiełki rzodkiewki o zielonych i czerwonych listkach, w tym również z upraw BIO. Sprawdź!

Jak wyhodować kiełki rzodkiewki?

Aby cieszyć się ostrym, wyrazistym smakiem kiełków rzodkiewki, ich uprawą można zająć się w domu. Wystarczy słoik bądź specjalnie przeznaczona do tego kiełkownica, by po 5-6 dniach cieszyć się ich walorami smakowymi i zdrowotnymi. Jak przygotować domową hodowlę? Na początku należy namoczyć nasiona na kiełki rzodkiewki, aby przez co najmniej 4-6 godzin były zanurzone w wodzie. Następnie umieścić je w pojemniku (szklanym naczyniu lub kiełkownicy) i dwa razy dziennie podlewać, pamiętając o odprowadzaniu nadmiaru wody.

Kiełki rzodkiewki - właściwości

Nasiona na kiełki rzodkiewki wyróżniają się wieloma właściwościami prozdrowotnymi. Do najważniejszych z nich można zaliczyć działanie przeciwutleniające. W swym składzie zawierają znaczne ilości antyoksydantów, które hamują szkodliwą działalność wolnych rodników, odpowiedzialnych m.in. za starzenie się skóry. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie duża zawartość takich związków, jak: polifenole czy glikozydy, których aktywność antyoksydacyjna sprawia, że dodatkowo zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory czy choroby autoimmunologiczne. Nasiona rzodkiewki na kiełki zawierają również witaminę C, która wspiera odporność, a także pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Te nasiona na kiełki stanowią także dobre źródło magnezu, przez co regulują ciśnienie tętnicze krwi oraz polepszają kurczliwość mięśni.

Czytaj więcej
pixel