Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Karczocha

2 produkty

Karczoch jest warzywem coraz bardziej zyskującym na popularności. I to nie tylko z uwagi na swoją niskokaloryczność, ale przede wszystkim obfitość składników odżywczych, witamin i związków przeciwutleniających. Zawiera wiele cennego dla zdrowia błonnika, który pozytywnie wpływa na gospodarkę lipidową oraz układ pokarmowy. Oprócz tego, cynarynę o właściwościach przyspieszających metabolizm czy inulinę, wywierającą dobroczynne działanie na mikroflorę jelitową.

Kiedy wysiewać nasiona karczocha?

Nasiona karczocha należy wysiewać w marcu, do uprzednio przygotowanych, pojedynczych i wypełnionych ziemią torfową doniczek, które najlepiej ustawić w ciepłym i jasnym pomieszczeniu. Optymalna temperatura do wzejścia wynosi 20 stopni Celsjusza. Gdy w pojemnikach zaczną pojawiać się siewki, należy je przerwać, pozostawiając jedną i najsilniejszą roślinę. Tak przygotowane można wsadzić do gruntu (w drugiej połowie maja), zachowując rozstaw 1-1,5 x 1-1,5 m.

Nasiona karczocha można również wysiewać bezpośrednio do gruntu, najlepiej na przełomie kwietnia i maja, pamiętając o zapewnieniu żyznej, próchniczej i dobrze nawiezionej ziemi oraz słonecznego stanowiska.

Idealne do smażenia, duszenia, gotowania, pieczenia, konserwowania, a nawet konsumpcji bezpośredniej! Wybierz karczocha z naszej oferty, aby przekonać się o jego wspaniałym smaku i cennych właściwościach leczniczych. Sprawdź również inne nasiona warzyw w Sadowniczy.pl! Ich wysoka jakość pozwoli cieszyć się udaną uprawą i dużymi plonami! Zapraszamy do zakupów!

Czytaj więcej
pixel