Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Produkcja Rozsady

63 produkty

Rozsada

Dzięki produkcji rozsady oszczędzasz i zyskujesz pewności sukcesu hodowli!

Według definicji rozsada to młode rośliny, które uzyskano po wysianiu nasion do mniejszych pojemników (skrzynek, doniczek), które następnie rosły w szklarniach, tunelach foliowych czy inspektach. Dzięki rozsadzie uprawa roślin (zwłaszcza ciepłolubnych!) jest znacznie łatwiejsza i bardziej pewne jest powodzenie całej uprawy. 

Produkcja rozsady

Tak naprawdę zasada produkcji rozsady, niezależnie od gatunku rośliny (obojętne czy to będą kwiaty, zioła, czy warzywa) jest taka sama. Wysiewa się nasiona rośliny do mniejszych pojemników, odstawia do szklarni lub tunelu foliowego (może być nawet parapet) do czasu aż nasiona skiełkują. Następnie przesadza się młodą rozsadę do większych doniczek czy skrzynek i dalej hoduje się pod osłoną aż nie wykształci się kilka liści właściwych. Gdy te urosną ostatnią fazą produkcji rozsady jest hartowanie jej w niższej temperaturze i mniejszej ilości wody i gotowe! Rozsadę możemy wysadzać na miejsce stałe. 

Ważne jest aby pamiętać iż każda roślina ma swoje własne wymagania cieplne, wilgotnościowe i dotyczące rodzaju podłoża. Dlatego powyższą zasadę produkcji rozsady zawsze należy dopasować do indywidualnych preferencji danego gatunku rośliny, którego rozsadę chcemy wyhodować. 

Produkcja rozsady pozwala również zaoszczędzić miejsce, w odróżnieniu od hodowli roślin przy sianiu bezpośrednio do gruntu. 

Produkcja rozsady może odbywać się nawet na parapecie!Produkcja rozsady pozawala zaoszczędzić miejsce na grządkach!

rozsada warzyw

Czytaj więcej
pixel