Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nawozy do warzyw

14 produkty

Nawozy do warzyw

Nawozy do warzyw to środki zawierające zespół makro i mikro elementów, potrzebnych do prawidłowego rozwoju rośliny i wzrostu warzyw.

Stosowanie nawozów do warzyw jest niezwykle ważnym zabiegiem jak podlewanie lub ochrona przed szkodnikami i patogenami w uprawach polowych, szklarniowych i tych mniejszych przydomowych.

Nawozy do warzyw występują w formie granulatu, płynie lub w formie pałeczek nawozowych. Wszystkie te typy są dobrze rozpuszczalne w wodzie. Większość z nich to nawozy naturalne, które nie tylko poprawiają kondycję roślin i plonów, ale również poprawiają żyzność gleby. Stosowanie nawozów naturalnych w pewnym stopniu rozluźnia też gleby ciężkie i gliniaste.

Nawozy do warzyw poprawiają plonowanie rośliny, kolor warzyw, oraz smak i zapach warzyw. Zdecydowanie ważnym czynnikiem jest poprawa odporności na zmienne zjawiska atmosferyczne, działanie szkodników, np. mszyc oraz różnych chorób grzybowych. Dobrze odżywiona roślina odporna na ich działanie. Doprowadzi to do obfitych i zdrowych plonów

Czytaj więcej
pixel