Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rośliny o jadalnych owocach

157 produkty

Sadząc krzewy ozdobne do swojego ogrodu, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ich owoce są nie tylko smaczne i zdrowe, ale również nadają się do zastosowania w kuchni. Stanowią doskonały składnik nalewek, dżemów, syropów czy konfitur. Polecamy zatem bogate w witaminy i składniki odżywcze rośliny o jadalnych owocach, które wprowadzą przyjemne urozmaicenie do codziennej diety.

Rośliny o jadalnych owocach idealne do ogrodu i na działkę

Dodatkowym atutem jest fakt, że rośliny o jadalnych owocach nie potrzebują dużo przestrzeni na uprawę. Wiele gatunków można sadzić do pojemników lub dużych donic i wykorzystać jako ozdobę tarasu czy balkonu. Jakie odmiany cieszą się największą popularnością? Listę otwiera aronia i bez czarny, które doskonale sprawdzają się w roli leczniczych nalewek i syropów. Nie mogło zabraknąć także jabłoni i gruszy – majestatycznych dam królujących w wielu ogrodach i na działkach czy pigwowców, urzekających smacznymi owocami i pięknymi kwiatami.

Zapraszamy do zakupu roślin o jadalnych owocach! Wszystkie odmiany pochodzą od zaufanych ogrodników, przez co jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość w przystępnej cenie!

pixel