Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Berberys thunberga

133 produkty

Tworzą gęsty i kulisty krzew, o drobnych, łopatkowatych liściach. Świetnie radzą sobie w trudnych warunkach, nie nakładając na ogrodników konieczności przeprowadzania żmudnych zabiegów pielęgnacyjnych. Berberysy thunberga, gdyż o nich mowa, to krzewy cieszące się dużą popularnością, przede wszystkim za łatwość uprawy oraz wyjątkowe walory estetyczne.

Berberysy thunberga - piękna ozdoba ogrodów

Berberysy thunberga to rośliny szczególnie urodziwe. Rewelacyjnie wyglądają same, jak i w połączeniu z innymi kompozycjami, zdobiąc ogród niemalże przez cały rok. Większe gatunki efektownie prezentują się jako solitery na trawniku, z kolei mniejsze są polecane do nasadzeń rabatowych, w tym także do tworzenia obwódek. Berberysy thunberga swym urokiem szczególnie zachwycają jesienią, kiedy to przebarwiają się na różne kolory.

Berberysy thunberga - kiedy je przycinać?

Choć berberysy thunberga nie wymagają przycinania, to jednak warto to robić. I to z dwóch powodów. Po pierwsze, aby lepiej się zagęszczały i zachowywały wymagany kształt i wysokość (w szczególności, kiedy są sadzone w formie żywopłotu). A po drugie, aby nadmiernie nie rozrastały się. Najlepszym terminem na przycinanie berberysów jest późna wiosna lub wczesne lato. Gdy roślina przeznaczona jest na żywopłot, cięcie przeprowadzane powinno być po kwitnieniu krzewu i powtórzone w okresie lipca-sierpnia.

pixel