Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Pomidorów koktajlowych

34 produkty

Są nie tylko smacznym dodatkiem do potraw, ale również dekoracją posiłków. Pomidorki koktajlowe, gdyż o nich mowa, to rośliny, które z równie dużym sukcesem sprawdzą się w ogrodzie, jak i w donicy. Stanowią zatem świetną alternatywę dla wszystkich osób mieszkających w bloku, mających do dyspozycji jedynie niewielki balkon bądź taras!

Kiedy sadzić pomidory koktajlowe?

Nasiona pomidorów koktajlowych należy wysiewać w marcu (max. do końca kwietnia) – do pojemników lub inspektu. Przykrywa się je warstwą 0,5 cm podłoża, a skrzynie przechowuje w ciepłym i jasnym pomieszczeniu. W temperaturze 20 stopni Celsjusza nasiona zaczynają kiełkować – i to już po tygodniu. W tym czasie konieczne jest 2-3 krotne ich pikowanie. Później można je przesadzić do większych pojemników, a po 15 maja umieścić w ziemi.

Nasiona pomidorów koktajlowych nadają się zarówno do uprawy gruntowej, jak i doniczkowej. W pierwszym przypadku wymagają słonecznego stanowiska – najlepiej od południowej strony, podczas gdy w uprawie tarasowej o wiele lepiej sprawdzi się wystawa zachodnia (ewentualnie południowo-wschodnia).

Jakie są najpopularniejsze pomidory koktajlowe? Odmiany, które cieszą się największym zainteresowaniem to Black Cherry o purpurowo-brązowych owocach, Koralik – o licznych i smacznych owocach, a także Vilma – z przeznaczeniem do domowej uprawy doniczkowej.
Zapraszamy do zakupów!

Czytaj więcej
pixel