Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Berberysy czerwone

78 produkty

Dlaczego warto zaprosić do swojego ogrodu berberysy czerwone? Powodów jest wiele. Jednak na szczególne uznanie zasługują ich piękne, barwne liście, które pozwalają tworzyć efektowne, kontrastowe kompozycje, zwłaszcza w połączeniu z roślinami o zielonych liściach.

Gdzie i jak sadzić berberysy czerwone?

Berberysy czerwone nie należą do roślin szczególnie wymagających. Dobrze tolerują każdą glebę, niezależnie od tego, jaki ma odczyn. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku stanowiska. Krzew przyjmuje się zarówno w miejscu półcienistym, jak i słonecznym. Roślinę najlepiej sadzić wczesną wiosną lub późną jesienią, choć berberysy sprzedawane w pojemnikach mogą być przenoszone do gruntu przez cały okres wegetacyjny.

Krzew doskonale sprawdza się do sadzenia w grupach oraz na żywopłoty, w tym również obwódkowe. Jeśli ma tworzyć barwne kompozycje, wówczas na 1 m2 należy zmieścić od 2 do 4 roślin. W przypadku żywopłotów, zalecana rozstawa wynosi 2-3 sztuki na 1 m.

Sprawdź, jakie odmiany berberysów czerwonych posiadamy w swojej ofercie! Zapewniamy bogaty wybór, atrakcyjne ceny i szybką przesyłkę. Zapraszamy do zakupów!

pixel