Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

GRZYBNIE

87 produkty

Grzybnia to plecha stanowiąca ciało grzybów, zbudowana z wyrośniętej i rozgałęzionej strzępki lub wielu strzępek skupionych w jednym miejscu. Amatorska hodowla grzybów uprawnych jest stosunkowo łatwa, może dać wiele radości i oczywiście dużo smacznych, jadalnych grzybów w naszej kuchni. Najbardziej poszukiwane i popularne gatunki to pieczarki, czy kanie, ale na działkach z drzewami, w zagajnikach oraz ogrodach można uprawiać borowiki, gąski, maślaki, kurki, czy podgrzybki. Wystarczy dookoła pnia drzewa wykopać otwory, wypełnić je do połowy przygotowanym podłożem, a następnie umieścić w nich grzybnię. Zasypać podłożem do poziomu gruntu, mocno ubić a miejsce posadzenia grzybni starannie podlać i przykryć warstwą liści lub igieł z lasu.

Czytaj więcej

Grzybnie żywe do rozkładu pni drzew i kompostowania to ekologiczne preparaty do naturalnego rozkładu pni drzew. Możemy je stosować wszędzie tam gdzie nie ma możliwości mechanicznego usunięcia karpy po ściętym drzewie lub gdy chcemy w tani, bezpieczny i ekologiczny sposób usunąć korzenie ściętego drzewa. Grzybnię można stosować na wszystkie drzewa zarówno liściaste, jak i iglaste. Grzybnię można również używać do kompostowania wszelkiego rodzaju odpadów organicznych.

Grzybnie można również wykorzystać w mikoryzie. Dzięki temu zjawiskowi rośliny będą rosły zdrowo i szybko, a owocowanie będzie obfite. Stosując mikoryzę w naturalny sposób wspomagamy rozwój roślin. To doskonała alternatywa dla osób unikających chemicznych nawozów.

pixel