Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Maciejki

3 produkty

Maciejka kwiat

Polecamy wszystkim uprawę maciejki! Maciejka ma kwiaty, które otwierają się na wieczór i wydzielają silny i bardzo przyjemny zapach! Oferujemy nasiona najwyższej jakości w niskiej cenie! Zapraszamy!

 

Maciejka to kwiat kiedyś bardzo popularny, dzisiaj niestety jej popularność nieco przygasła. Dlatego zachęcamy do sadzenia maciejki! Myśląc o maciejce niemal od razu każdy kojarzyć będzie cudowny zapach jej kwiatów. Maciejka roztacza bowiem niezwykły zapach, który wypełnia niemal całe powietrze w ogrodzie i tworzy sielską i ciepłą atmosferę letniego wieczoru. Maciejka ma kwiat w kolorze fioletowym lub różowym. Jest silnie rozgałęziona, dzięki czemu ma bardzo ładny pokrój. Szczególnie polecamy sadzić kwiat maciejki pod oknem lub przy tarasie gdzie będziemy mogli cieszyć się jej miłym zapachem aby efekt był silniejszy warto sadzić maciejkę w dużej kępie. Ciekawostką jest iż maciejki kwiat w dzień jest zamknięty, a otwiera się dopiero na wieczór i to wtedy mozna poczuć zapach kwiatów maciejki. Warto też pamiętać iż maciejka jest siostrą lewkonii!

 

Proponujemy maciejki uprawę każdemu kto lubi niezwykłe, piękne i pachnące kwiaty. Maciejka to idealna roślina na letnie wieczory! Maciejkę uprawiaj tylko z naszych nasion najwyższej jakości! Zapraszamy!Maciejka uprawa

Maciejka nie jest wymagającą rośliną. Do uprawy maciejki nadaje się niemal każda ziemia. Stanowisko do uprawy maciejki powinno być nasłonecznione lub lekko zacienione, z tym że im mniej maciejka ma słońca tym mniej kwiatów będzie mieć i słabiej będzie kwitnąć. Nasiona maciejki anleży wysiewać wprost do gruntu w kwietniu lub maju. Gdy siewki podrosną należy poprzerywać uprawę maciejki, tak aby odstępy między roślinami wynosiły ok. 10 cm. Maciejkę uprawia się z powodzeniem zarówno w gruncie, na rabacie jak i w doniczce na balkonie.

Czytaj więcej
pixel