Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rośliny na gleby obojętne

4415 produkty

Kiedy mówimy, że gleba jest obojętna? Mianowicie wtedy, gdy jej odczyn waha się między 6,5 a 7 pH. Oznacza to, że nie jest ani zbyt kwaśna, ani zbyt zasadowa. Taki rodzaj ziemi toleruje wiele gatunków roślin, zarówno warzyw, jak i kwiatów. Przyjmuje się, że jest najbardziej uniwersalną spośród wszystkich rodzajów gleb. Sprawdźmy zatem, jakie rośliny na gleby obojętne do ogrodu znajdziesz w Sadowniczy.pl?

Rośliny na gleby obojętne do ogrodu i na działkę — jakie znajdziesz na Sadowniczy.pl?

Choć gleba o odczynie obojętnym należy do ciężkich, to jednak zapewnia roślinom bardzo dobre warunki do rozwoju. Otwiera przed ogrodnikami duże możliwości aranżacyjne, gdyż zarówno świetnie udają się na niej kwiaty, drzewa i krzewy owocowe, jak i warzywa. Z tego powodu rośliny na gleby obojętne na działkę posłużą do stworzenia sadu, ogrodu warzywnego, skalniaka czy rabatek kwiatowych. W Sadowniczy.pl posiadamy różne odmiany kwiatów, jak: amarylisy, begonie, aksamitki, cynie, dalie czy goździki. Na glebie obojętnej dobrze rośnie wiele gatunków warzyw, np. cebula, fasola, kukurydza, marchew, jak i drzew owocowych, np. jabłoń, śliwa i czereśnia.

Rośliny na gleby obojętne do ogrodu i na działkę stanowią bogatą część asortymentu sklepu Sadowniczy.pl. Zobacz je wszystkie!

pixel