Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rośliny na stanowiska półcieniste

207 produkty

Półcienisty zakątek ogrodu może zyskać wyjątkowy urok! Wystarczy tylko umiejętnie dobrać rośliny, które do prawidłowego rozwoju nie potrzebują dużej ilości promieni słonecznych. A tych, jak się okazuje, jest całkiem sporo. W Sadowniczy.pl znajdziesz różnorodne rośliny na stanowiska półcieniste, które nie są wymagające w pielęgnacji i dodatkowo pięknie zdobią każdy ogród, nawet jeśli nie dociera do niego dużo światła.

Rośliny na stanowiska półcieniste - jak prawidłowo o nie dbać?

Rośliny na stanowiska półcieniste nie potrzebują specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy zapewnić im dostęp do przepuszczalnej, lekko kwaśnej gleby, aby mogły się prawidłowo rozwijać. Kluczowym czynnikiem jest podlewanie. Rośliny rosnące w cieniu nie wymagają dużej wilgotności. Wręcz przeciwnie, na cienistych stanowiskach jest chłodniej, przez co wilgoć dłużej utrzymuje się w ziemi. Dlatego częste podlewanie nie jest wskazane, gdyż narazi roślinę na gnicie korzeni czy powstawanie zmian grzybowych.

Funkia, irga, bluszcz, dereń, komarzyca, ostrokrzew oraz wiele innych gatunków cieniolubnych znajdziesz w sklepie Sadowniczy.pl. Zamów już dziś!

pixel