Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona pietruszki korzeniowej - pietruszka korzeniowa wczesna, średniowczesna, średniopóźna, późna

58 produkty

Uprawa pietruszki

Uprawiaj swoją własną pietruszkę! To jest proste i bardzo satysfakcjonujące! Nasze nasiona pietruszki to gwarancja jakości i wysokiego plonu!

Pietruszka jest warzywem bardzo zdrowym i szeroko wykorzystywanym w polskiej kuchni. Dlatego polecamy samodzielnie uprawiać pietruszkę we własnym ogrodzie. Do uprawy pietruszki potrzebujemy gleby żyznej (najlepiej nawiezionej kompostem lub obornikiem), nie zbyt ciężkiej oraz głęboko przekopanej (najlepiej na jesień przed wiosennym sianiem pietruszki). 

Pietruszkę można uprawiać na miejscu gdzie wcześniej rosły warzywa kapustne, buraki, warzywa motylkowe czy pomidory. Natomiast nigdy nie należy sadzić pietruszki na miejscu gdzie wcześniej uprawiano inne warzywa korzeniowe. 

Uprawiając pietruszkę należy pamiętać o regularnym odchwaszczaniu oraz podlewaniu jej w czasie suszy. Pietruszkę należy podlewać obficie ale nie zbyt często. 

 

Sprzedajemy nasiona pietruszki najwyższej jakości. Nasze nasiona pietruszki to pewny wybór sprawdzonych odmian pietruszki, które zostały wybrane przez doświadczonych ogrodników! Gwarantujemy szybką dostawę!Nasiona pietruszki

Uprawę pietruszki rozpoczyna się od wysiania nasion pietruszki, wprost do gruntu. Termin siewu to przełom marca i kwietnia. Na 1 m2 powinniśmy wysiać ok. 0,5 g nasion pietruszki, są one bardzo drobne to też sprawdzonym sposobem jest zmieszanie nasion z drobnym piaskiem. Siejemy na głębokość ok 1cm. Odległości między rzędami powinny wynosić ok. 20 cm. 

W zależności od wczesności odmiany pietruszki zbiór odbywa się we wrześniu lub listopadzie. 

Czytaj więcej
pixel