Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona Gipsówki

10 produkty

Gipsówka kwiat

Uprawiaj swoją własną gipsówkę i dekoruj nią swój bukiet lub rabaty! Polecamy sprawdzone nasiona gipsówki! Gwarantujemy szybką dostawę!

 

Gipsówka jest jednym z bardziej niezwykłych kwiatów jakie można uprawiać. Kwiat gipsówki jest bardzo mały i delikatny ale dzięki temu, że tych małych kwiatów jest bardzo dużo na gałązce gipsówki, efekt jest naprawdę niepowtarzalny i wyjątkowy. Gipsówka ma kwiat biały, choć w ofercie można również znaleźć przeuroczą odmianę gipsówki o kwiatach różowych. W naszym kraju zwykło się traktować kwiat gipsówki jako roślinę ciętą, stosowaną do bukietów. Natomiast gipsówka może być również z powodzeniem uprawiana jako bylina! Kwiaty gipsówki będą pięknie prezentować się w ogrodach rustykalnych, nieformalnych, jak również na rabatach w zestawieniu z malwami, jeżówkami czy cyniami.

 

Gipsówka różowaGipsówka różowa jest niezwykle delikatną i piękną rośliną. Kwiaty gipsówki różowej są delikatnie przypudrowane różem, co czyni je wyjątkowo uroczymi! Gwarantujemy wysoką jakość nasion gipsówki i szybką dostawę do domu!

Polecamy gipsówkę różową szczególnie miłośnikom romantycznych aranżacji ogrodowych. Do uprawy gipsówki różowej potrzebujemy gleby takiej samej jak przy uprawie białej gipsówki, czyli suchej i wapiennej. Gipsówka różowa może rosnąć na rabacie, w ogrodzie skalnym lub być uprawiana na kwiat cięty. Doskonale będzie wyglądać w bukiecie jako kwiat żywy lub zasuszony. Gipsówka różowa to roślina jednoroczna nie bylina! Oznacza to iż po zakończeniu kwitnienie roślina zginie i nie odrodzi się następnej wiosny. 

Czytaj więcej
pixel