Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rośliny kwitnące wiosną

109 produkty

Kwiaty są najpiękniejszym symbolem budzącej się po zimie przyrody. Dzięki nim ogród na nowo może nabrać kolorów, napełniając energią i radością wszystkich zniecierpliwionych działkowiczów. Jakie rośliny kwitnące wiosną warto wybrać do dekoracji swojego ogrodu? W Sadowniczy.pl oferujemy wiele gatunków, które nie wymagają pieczołowitej uprawy, a jedynie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Rośliny kwitnące wiosną - najpopularniejsze wiosenne kwiaty

Biorąc pod lupę rośliny kwitnące wiosną, prym wiodą przebiśniegi, którym niestraszny śnieg czy niska temperatura. Zakwitają białymi kwiatkami, zdobiąc trawnik lub dywany kwiatowe. Na ich tle pięknie prezentują się krokusy - z dużymi, majestatycznie wyglądającymi kielichami. Zwiastunami wiosny są także tulipany. Mnogość ich odmian, kolorów i okresów kwitnienia stanowi doskonałą okazję do ogrodniczej zabawy. A co więcej, można je uprawiać zarówno w ogrodzie, jak i w doniczce. Początkującym ogrodnikom powinny także przypaść do gustu narcyzy, którym niestraszne pogodowe kaprysy oraz pierwiosnki, występujące również pod nazwą prymulki.

Aby ogród wyglądał kolorowo i radośnie, nie potrzeba czekać do lata. Wybierając rośliny kwitnące wiosną, można cieszyć się jego urokiem już w lutym! Zapraszamy do zakupów!

pixel