Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Róże w balocie

86 produkty

Niegdyś zarezerwowane wyłącznie do ogrodów królewskich i świątyń, a dziś dostępne dla każdego! Róże to kwiaty znane od tysiącleci. Na przestrzeni wieków zdołano wyhodować wiele ich gatunków. I pomimo ogromnej różnorodności, łączy je jedno – piękny kształt, zapach i feeria kolorów! Róża w balocie to zatem doskonały wybór dla wszystkich, nawet początkujących ogrodników. Jej uprawa nie jest nadmiernie wymagająca i rekompensuje powzięte trudy pięknym i eleganckim otoczeniem przydomowej przestrzeni. To prawdziwa królowa ogrodów!

Sadzenie róż w balocie

Róże w balocie są częstym gościem w wielu ogrodach. A co kryje się pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą? Nic innego jak rodzaj specjalnej osłony zawierającej trocinę wymieszaną z torfem. Jak sadzić róże w balocie? To proste! Należy umieścić je w dołku, co najmniej dwa razy większym od średnicy bryły korzeniowej i przysypać warstwą ziemi lub z dodatkiem kompostu. Przed posadzeniem, balot należy ściągnąć. Krzew obficie podlewamy, usypując specjalny kopczyk, który zabezpieczy go przed wysychaniem.

Nie łączymy w jednym zamówieniu sadzonek kopanych z gruntu z roślinami w doniczkach.

Asortyment ten wysyłamy oddzielnie ze względu na odległe terminy sadzenia.

Sadzonki roślin kopanych w balocie możesz połączyć z:

- krzewami owocowymi w balocie

- sadzonkami leśnymi w balocie

- drzewkami owocowymi  w balocie

TERMIN WIOSENNYCH NASADZEŃ SADZONEK Z GOŁYM KORZENIEM

Wiosenny okres nasadzeń trwa od początku kwietnia do końca maja. Wiosenne sadzenie wykonujemy sprawnie i bez ociągania się, gdyż operacja słoneczna jest intensywniejsza niż na jesieni, gdzie do pomocy mieliśmy dużą wilgotność powietrza oraz mgły. Jeśli rośliny trzeba przechowywać przez kilka dni, wystarczy starannie przysypać korzenie ziemią i zalać wodą. 

TERMIN JESIENNYCH NASADZEŃ SADZONEK Z GOŁYM KORZENIEM

Jesienny okres nasadzeń trwa od początku października aż do końca listopada, a przy dobrej pogodzie nawet do grudnia czyli 2-3 miesiące. Krzewy i drzewa posadzone w tych terminach zdążą zregenerować system korzeniowy, a do wiosny będą dobrze przygotowane do rozpoczęcia procesu wzrostu.
Kolejnym korzystnie wpływającym czynnikiem jest wysoka wilgotność gleby, dzięki której rośliny nie są narażone na przesuszenie zaraz po ich posadzeniu. W tych miesiącach równie ważne i korzystne dla roślin są: duża wilgotność powietrza i częste mgły.

Czytaj więcej
pixel