Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona lawendy

6 produkty

Dlaczego warto kupić nasiona lawendy? Powodów jest wiele. Przede wszystkim, z uwagi na swój intensywny, fioletowy kolor jest rośliną, która pięknie wygląda na rabatach kwiatowych i dekoruje ogród przez lato, aż do późnej jesieni. Ponadto, wydziela przyjemny zapach służący do aromatyzowania pomieszczeń, szaf czy odstraszania moli, a także posiada wiele cennych dla zdrowia właściwości leczniczych.

Jak sadzić nasiona lawendy?

Nasiona lawendy najlepiej wysiewać jesienią, optymalnie na przełomie września i października. Aby wzeszły, potrzebują przechłodzenia, gdyż jest to dla nich znak, że zima dobiegła końca i mogą wypuszczać liście. Lawenda może być również wysiana wiosną, w okresie od marca do kwietnia, przy czym należy pamiętać, aby nasiona poddać stratyfikacji, czyli przechłodzeniu. W tym celu umieszczamy je w pojemniku wypełnionym piaskiem lub ziemią ogrodową i umieszczamy w lodówce (w temperaturze około 0 stopni Celsjusza) na okres około 2-3 tygodni. Po upływie tego czasu, wysiewamy do gruntu.

Lawenda, jaką posiadamy w naszym sklepie to starannie wyselekcjonowane nasiona, o bardzo dobrych zdolnościach kiełkowania, gdyż pochodzą od znanych i cenionych producentów. W ofercie lawenda lekarska i francuska, w bardzo atrakcyjnych cenach zakupu. Sprawdź!

Czytaj więcej
pixel