Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rośliny i preparaty odstraszające komary

55 produkty

Letnia aura sprzyja spotkaniom i imprezom w ogrodzie, które w tych miesiącach bywają dość częste. Ale każda, nawet najbardziej udana impreza może zostać skutecznie przerwana przez uprzykrzające życie komary. Podobnie jest z kleszczami - zabawa na trawniku czy wokół krzewów i drzew może mieć przykre konsekwencje w postaci nieproszonego gościa na ciele. Dowiedz się więcej Rośliny i preparaty odstraszające komary

Czytaj więcej

Kocimiętka ? Cała roślina jest bardzo aromatyczna ? jej zapach odstrasza komary, ale przyciąga koty, które lubią podgryzać roślinę.

Surmia (catalpa) ? szybko rosnące drzewo z rozłożystą koroną i krótkim pniem, o nieco egzotycznym wyglądzie. Ma duże, dekoracyjne liście i białe kwiaty, które pojawiają się na przełomie lipca i sierpnia. Surmia zawiera olejki eteryczne odstraszające komary.

Bazylia ? aromatyczna roślina przyprawowa, której zapach skutecznie odstrasza komary. Bazylię można sadzić w gruncie albo w donicach ustawianych w ogrodzie czy na tarasie.

Lawenda ? Fioletowe kwiaty, zebrane w kłosowate kwiatostany, są także silnie aromatyczne. Lawenda skutecznie odstrasza komary.

Czosnek niedźwiedzi - poza wieloma zaletami zdrowotnymi, skutecznie odstrasza kleszcze.

Chrzan pospolity - wyciąg z korzeni chrzanu pospolitego nie tylko odstrasza, ale również zabija kleszcze

Zapachowe zioła, których nie znoszą komary jak i kleszcze to:

- tymianek, melisa, rozmaryn, oregano, bazylia, lawenda

Dokuczliwe owady możemy również skutecznie odstraszyć roślinami silnie pachnącymi np.:

- cynamonem, trawą cytrynową, goździkami, geranium, eukaliptusami, czy aksamitkami.

Drażniących owadów możemy również pozbyć się specjalnymi preparatami, które po opryskaniu powierzchni - efektywnie się z nimi rozprawią.

pixel