Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kompostowniki

13 produkty

Kompostownik ogrodowy

Kompostownik ogrodowy wytwarza wspaniały nawóz - kompost, który wspaniale odżywia rośliny i pomaga bujnie się im rozwijać! Polecamy nasze wysokiej jakości kompostowniki ogrodowe.

 

Kompostownik ogrodowy pełni bardzo ważną funkcję w ogrodzie. Dzięki niemu można w sposób łatwy wytwarzać swój własny, naturalny nawóz, zwany przez ogrodników czarnym złotem czyli kompost. Kompost powstaje z odpadków: nadmiaru warzyw, z liści, które pozostały po roślinach jednorocznych, z resztek naszego jedzenia itp. Niemal każda materia organiczna nadaje się do wrzucenia do kompostownika ogrodniczego. Unikajmy jedynie elementów mocno zdrewniałych lub zainfekowanych chorobami takie części roślin należy palić, a nie wrzucać do kompostownika ogrodowego. 

 

Kompostownik w ogrodzie

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup kompostownika warto jest poznać jakie są różne rodzaje kompostowników. Może być zupełnie ażurowy np. z metalowej siatki, może być wykonany z bardziej wytrzymałego plastiku, może być otwierany i zamykany górną klapą itd. Warto też przemyśleć gdzie kompostownik w ogrodzie będzie stać. Nie może to być miejsce widoczne ponieważ kompostowniki nie są dekoracyjne. Powinno być to zatem miejsce na uboczu, najlepiej w jakimś zakamarku ogrodu ale łatwo dostępnym aby można było bez problemu dorzucać do niego materiał organiczny. Kompostownik w ogrodzie nie powinien też stać w pełnym słońcu lub w całkowitym cieniu, najlepsze jest miejsce słoneczne ale lekko ocienione gdzie powietrze nie stoi w miejscu.

Czytaj więcej
pixel