Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pomarańczowe rośliny do ogrodu

17 produkty

Pomarańczowa barwa w ogrodzie nadaje zielonemu zakątkowi ciepła, pozytywnej energii i radości. Skutecznie przyciąga wzrok, stając się pięknym tłem dla pozostałych kompozycji roślinnych. Jeśli zatem chcesz, aby Twoja przydomowa przestrzeń zyskała na intensywności, znajdź w niej miejsce na pomarańczowe rośliny ogrodowe, które w ofercie sklepu Sadowniczy.pl znajdziesz w różnorodnych wariantach!

Jakie pomarańczowe rośliny ogrodowe mamy w ofercie?

Sięgając po pomarańczowe rośliny ogrodowe, trzeba mieć na uwadze, aby sadzić je z umiarem. Pomarańcz jest bowiem na tyle energetyczną barwą, że bardzo łatwo może zdominować kwiatową kompozycję. Okazuje się świetnym towarzyszem dla roślin w białym, niebieskim i fioletowym kolorze, które uspokajają jej ognisty temperament.

Po jakie gatunki kwitnące na pomarańczowo warto sięgnąć? Dużą popularnością cieszą się turzyce ceglaste i wietrznice Lessona Sirocco, czyli trawy ozdobne, które są na tyle łatwe w uprawie, że nadają się nawet dla początkujących ogrodników. W kategorii polecanych gatunków nie mogło również zabraknąć berberysów Orange Rocket, Orange Dream czy Orange Tower, których intensywnie pomarańczowe liście stanowią piękną ozdobę rabat, a nawet żywopłotów.

Sprawdź całą ofertę pomarańczowych roślin ogrodowych, a z pewnością znajdziesz wśród nich gatunki, które ozdobią Twoją przestrzeń!

pixel