Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sadzonki balkonowe do kompozycji

17 produkty

Sadzonki balkonowe do kompozycji

Sadzonki balkonowe do tworzenie niepowtarzalnych kompozycji to szereg odmian roślin balkonowych, bardzo często spływających, opadających, ale również o pokroju wzniesionym. Wszystkie gatunki charakteryzują się intensywnym wzrostem, pięknym rozwojem liści oraz bujnym kwitnieniem. Na uwagę zasługują rośliny pachnące takie jak komarzyce lub heliotrop. Wspaniale pachną, odstraszając szereg nieznośnych owadów.

Sadzonki balkonowe do kompozycji pozwolą nam na zagospodarowanie długich i szerokich skrzyń, donic czy koszy wiklinowych. Ozdobią nasze balkony i tarasy. Pozwolą nam stworzyć kompozycje jednolite, różniące się odcieniem koloru liści lub kwiatów, np. bluszczyk kurdybanek, tojeść rozesłana i komarzyca. Możemy skomponować rośliny w taki sposób, aby kompozycja była kolorowa, bogata, ciekawa i stale kwitnąca.

Kwiaty balkonowe zazwyczaj są jednoroczne. Gdy nie mamy pewności co do ich trwałości możemy schować kompozycję w jasne i ciepłe miejsce w okresie zimy. Sadzonki balkonowe wymagają stanowisk ciepłych i nie znoszą przeciągów. Należy pamiętać o intensywnym podlewaniu. Rośliny balkonowe muszą mieć stale wilgotne podłoże, dobry drenaż z keramzytu i dostateczną ilość składników pokarmowych. Należy pamiętać o intensywnym nawożeniu, co dwa tygodnie. Możemy sięgnąć po nawozy uniwersalne płynne lub granulowane lub zaopatrzyć się w nawozy przeznaczone specjalnie do roślin balkonowych. Nawożenie należy zakończyć w połowie września. Kwitnące sadzonki balkonowe wymagają stałego uszczykiwania przekwitniętych kwiatów. zabieg ten spowoduje zagęszczenie rośliny i nie 'wybujanie się' jej.

Przy nasadzeniach pamiętać musimy o zastosowaniu specjalnego podłoża, najlepiej z ziemi uniwersalnej lub z mieszanką torfu odkwaszonego.

Czytaj więcej
pixel