Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rośliny mrozoodporne

5723 produkty

Zima jest wyjątkowo trudnym okresem dla wielu roślin ogrodowych. Znaczna część gatunków nie jest w stanie przetrwać siarczystych mrozów i pokryw śnieżnych, bez wcześniejszego przygotowania i zaangażowania ze strony ogrodników. Rozwiązaniem są jednak rośliny mrozoodporne, którym nie straszna zimowa, ponura aura. Dobrze znoszą mrozy, gdyż są przystosowane do zmiennych warunków panujących w Polsce.

Rośliny mrozoodporne do ogrodu

Jakie rośliny mrozoodporne są w sposób szczególny polecane do polskich ogrodów? Jak się okazuje propozycja jest mocno rozbudowana. W jej skład wchodzą zarówno kwiaty, krzewy ozdobne, drzewa oraz byliny. W większości stanowią rośliny łatwe w uprawie, nie mające specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. Ich atutem dodatkowym jest dekoracyjny wygląd, który sprawia, że ogród nawet zimową porą może emanować wyjątkowym urokiem.

W Sadowniczy.pl znajdziesz wiele gatunków roślin mrozoodpornych. Do najpopularniejszych można zaliczyć wiecznie zielone cisy i cyprysiki czy zachwycające feerią kolorów berberysy. W kolekcji roślin odpornych na mróz nie sposób pominąć astrów, bodziszków, bratków i ciemierników. A na liście mrozoodpornych drzew dumne miejsce zajmują brzozy, buki, dęby, derenie i daglezje. Zapraszamy do zakupów!

pixel