Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KRZEWY OWOCOWE

426 produkty

Krzewy owocowe do ogrodu

Nawet w niewielkim ogrodzie obok krzewów ozdobnych, warto posadzić krzewy owocowe. Jest to doskonałe źródło świeżych owoców oraz świetny element dekoracyjny. W naszym sklepie internetowym znajdziesz bogatą ofertę różnorodnych krzewów owocowych. Wśród nich, znajdziesz odmiany, które uwielbiają słońce oraz krzewy owocowe cieniolubne takie jak dereń jadalny czy porzeczki. Ciekawą propozycją są też rokitniki, które możesz wykorzystać jako krzewy owocowe na żywopłot o charakterze obronnym.

 

Czytaj więcej

Krzewy owocowe jadalne

Kwitnące krzewy owocowe to znakomita inwestycja, która wiosną upiększy Twój ogród. Jesienią z pewnością docenisz smak owoców, które zachwycają smakiem, są pełne witamin oraz mikroelementów. Krzewy owocowe to nie tylko winogrona, agrest, maliny czy porzeczki. W ofercie znajdziesz również inne krzewy, które zapewniają różnorodne doznania smakowe. Są to między innymi derenie jadalne, świdośliwy czy jeżyny. Wszystkie z nich możesz uprawiać w gruncie. Mamy również miniaturowe krzewy owocowe, które mogą rosnąć w donicy na balkonie lub tarasie. Są to maliny i agrest.

Kiedy przycinać krzewy owocowe?

Krzewy owocowe do prawidłowego wzrostu oraz obfitego owocowania potrzebują zabiegu przycinania. Krzewy owocowe do ogrodu takie jak agrest, porzeczka, świdośliwa czy jagoda kamczacka można przycinać zimą, gdy minie ryzyko wystąpienia dużych temperatur ujemnych (luty - marzec). Jednak należy pamiętać, że zbyt wczesne przycięcie może spowodować przemarznięcie krzewów, a zbyt późne narazi je na wyciek soków. Jeżeli chodzi o maliny, termin cięcia uzależniony jest od ich odmiany. Maliny letnie przycina się po zbiorach, czyli w sierpniu, zaś maliny jesienne, pod koniec października bądź w listopadzie. Winorośle pod względem cięcia są nieco bardziej skomplikowane i wymagające. Można je przycinać wiosną, ale również latem i jesienią. Bez względu na odmianę i termin cięcia, zabieg ten należy wykonać w dni pogodne, bezdeszczowe i bezwietrze. Rany po cięciu można posmarować maścią ogrodniczą, która przyspiesza gojenie i zabezpiecza krzewy przed patogenami chorobotwórczymi.

Termin wiosennych nasadzeń sadzonek krzewów owocowych z gołymi korzeniami

Sadzonki uprawiane w pojemnikach, mogą być sadzone przez cały rok. Sadząc krzewy owocowe z gołym korzeniem, należy zrobić to zanim sadzonki rozpoczną wegetację po okresie zimowym. Niektóre krzewy owocowe takie jagoda kamczacka, czy jeżyna bezkolcowa mogą być sadzone jesienią, ale lepiej znoszą wiosenne sadzenie. Okres ten przypada na przełom marca i kwietnia. Przy wiosennych nasadzeniach trzeba jedynie pamiętać o regularnym podlewaniu, ponieważ wiosna to czas kiedy mogą wystąpić niedobory wody.

Termin jesiennych nasadzeń sadzonek krzewów owocowych z gołymi korzeniami

Niemal wszystkie krzewy owocowe dobrze znoszą jesienne nasadzenie. Jednak należy pamiętać, że dopóki system korzeniowy nie zdąży się zregenerować, temperatura gleby nie może spaść poniżej 4?C. W praktyce optymalnym czasem na posadzenie krzewów owocowych jest termin od października do połowy listopada. W tym czasie krzewy owocowe zdążą się ukorzenić przed zimą i z powodzeniem rozpoczną wegetację wiosną.

pixel